Elgesio taisyklės Skateparke

Paskelbė pasispirkime 2023/03/28 0 Komentarai

Elgesio taisyklės Skateparke

 

  Skateparkas yra ekstremalaus sporto vieta, todėl čia saugumas yra svarbiausia. Nauji sportininkai paprastai nežino, ką daryti ar kaip elgtis skateparke. Štai keletas dalykų, kuriuos reikia turėti omenyje:

Būti sąžiningas apie savo įgūdžius

Nebandykite triukų, kurie Jums yra per sudėtingi. Kad ir kaip gerai galvojate apie savo sugebėjimus, pradėkite nuo lengvų vietų.

Saugok savo daiktus

Už savo daiktus esate atsakingas tik Jūs. Visada juos padėkite matomoje Jums vietoje, o geriausiai visus savo daiktus turėkite kišenėse ar kuprinėje.

Dėvėk šalmą

Visuose skateparkuose yra privaloma dėvėti šalmą ir rekomenduojama dėvėti kelių, alkūnių ir riešų apsaugas. Saugokite savo sveikatą. Dažnai tokiuose parkuose yra stebėtojai. Jūs ne tik galite būti išvarytas iš parko, bet ir gali būti jums uždrausta ten grįžti.

Stebėk kitus sportininkus

Tai labai svarbu, nes galite ne tik susižaloti save, bet ir sužaloti kitus sportininkus. Toks neatsargumas gali virsti sulaužytais kaulais, plėštinėmis žaizdomis ar net dar blogiau. Jei kitas sportininkas pradėjo triuką, jūs turite palaukti, kol jis tai padarys iki galo. Stebėkite kito sportininko judėjimo trajektoriją.

Sužinok kada eiti į Skateparką

Kiekviename Skateparke  parke yra piko valandos. Vienu metu susirenka mažesni vaikai, kitu – paaugliai. Taip pat yra laikas profesionaliems sportininkams. Todėl išsiaiškinkite kada, kokiu laiku kas sportuoja, Juk nesinori visą laiką sėdėti ir stebėti kitus sportuojančius, arba važinėti kartu su mažiau pažengusias už jus.

Būk mandagus

Šypsena ir mandagumas  visada padeda susidraugauti. Nepulkite kitam sportininkui už akių. Pradėdami daryti triuką, būkite tikri, kad niekam nepamaišysite ir kad visi mato Jūsų ketinimą.

Tvarkinga įranga

Tu esi pats atsakingas už savo įrangos patikimumą. Prieš eidamas į Skateparką pasitikrink , kad Tavo triukinis paspirtukas, riedentė, riedučiai ar BMX dviratis būtų ne tik švarūs bet ir techniškai tvarkingi, kad nesusižalotum ir nesužalotum kitų.

Nebūk vandalas

Nespjaudyk, nemėtyk šiukšlių ir saulėgrąžų lukštų, nepiešk ant rampų. Saugok parką nuo kitų vandalų, juk tai visų mūsų turtas. Atrodo toks nekaltas papiešimas ant rampos važiuojamos dalies, bet užteptoje vietoje gali kisti sukibimas ir tai gali baigtis nelaime.

Jei esi stebėtojas ar žiūrovas

Jokiu būdu nestovėk, nesėdėk ir negulėk ant rampos, ant atbrailos ar arti rampos. Dažniausiai stebėtojams yra skirti suoliukai.

Dažniausiai Skateparke yra pakabintos taisyklės, pirma perskaitykite jas ir tik paskui ženkite ant rampos.

Palikite komentarą