Kokią naudą gaunate važinėdami riedučiais

Paskelbė pasispirkime 2023/05/04 0 Komentarai

Kokią naudą gaunate važinėdami riedučiais

 


 

Jei panuojate važinėti riedučiais, manome, kad jums bus įdomu sužinoti, kaip tai yra naudinga sveikatai. Juk be malonumo ši veikla žmogui gali suteikti harmonijos, lengvumo, sveikatos ir daug kitų teigiamų aspektų.

 

Taigi, kokie yra riedučių privalumai?

 

Širdis ir kraujagyslės

 

Važinėdami riedučiais galite treniruoti širdį ir kraujagysles, padaryti jas tvirtesnes, atsparesnes ir sveikesnes.

 

Treniruojami stiprinami raumenys

 

Važiuodamas riedučiais žmogus gerai vysto ir stiprina sėdmenų, dubens ir vidinės šlaunies raumenis. Ypač prisideda prie šlaunies bicepso, taip pat blauzdos ir sėdmenų raumenų vystymosi, važinėjimasis pirmyn ir atgal bei įvairūs triukai. Be to, tokios vidutinės ir reguliarios dinaminės apkrovos gerai veikia sąnarius, ypač jei su jais yra problemų. Norint pasiekti gydomąjį poveikį, svarbu važiuoti lygiu paviršiumi ir vengti staigių judesių. Toks pomėgis kaip riedučiai taip pat skatina stabilumą ir lankstumą. Tam važiuojant treniruotės pradžioje reikia naudoti vadinamuosius apšilimo pratimus, o pabaigoje – minkštus atpalaiduojančius. Be to, norint sumažinti raumenų įtampą, palaikyti audinių elastingumą ir pagerinti kraujotaką, po slidinėjimo būtina atlikti masažo seansą.

 

Koordinacija ir pusiausvyra

 

Taip, taip, važinėjant riedučiais šios svarbios savybės taip pat vystosi. Taigi, pavyzdžiui, pritūpimų darymas treniruotės metu padeda lavinti pusiausvyros jausmą, įvairiais apsisukimais ir judesiais viena koja, moko taisyklingos pusiausvyros važinėjant riedučiais.

 

Lieknumas ir lengvumas

 

Ne paslaptis, kad čiuožimas ant ledo gali padėti numesti svorio. Taigi, pavyzdžiui, pusvalandį važiuodamas lygiu paviršiumi žmogus sudegina apie 300 kalorijų! Jei pusvalandžio treniruotė pakankamai intensyvi ir su įvairiais triukais, galite sudeginti iki 450 kalorijų.

 

Harmonija ir psichinė pusiausvyra

 

Toks čiuožimas svarbus ir nervų sistemai. Pavyzdžiui, čiuožimas kompanijoje ar net vienas mažina stresą, teigiamai veikia depresiją, valo psichiką.

Taigi, treniruodamiesi riedučiais tobulinate tiek kūną, tiek sielą.

 

P.S. Nepamirškite apsaugų, ypač jei esate miegėjas ar tik pradėjote važinėti riedučiais

 

Palikite komentarą